PL / EN
   
< powrót

Teatr tańca Inoj

Teatr Tańca Inoj tworzą  ludzie, dla których taniec i teatr jest ważną częścią życia. Zespół korzysta z różnych technik pracy z ciałem: taniec współczesny, improwizacja, contact improvization, joga, pantomima i techniki aktorskie; szukają własnego języka wypowiedzi ruchowej i ekspresji artystycznej. Działania Inoja dotykają uniwersalnych problemów społecznych, a ich otwarta forma dopuszcza różne sposoby interpretacji.

Data założenia: 03. 2009 r.

Profil zespołu: teatr ruchu i tańca

Kierownik artystyczny i reżyser: Katarzyna Kryczka

Zespół: Jevgēnija Jurkeviča, Katarzyna Kryczka​, Katarzyna Milczewska, Elżbieta Pańkowska, Ula Siemion, Khrystyna Struk, Iwona Turek

OSIĄGNIĘCIA

Teatr Inoj otrzymał wyróżnienia na Festiwalach Teatralnych "Igła" w Ostrołęce i "Krzykowisko" w Maszewie, II nagrodę na Trzecich Prezentacji Tańca Współczesnego „Młode Formy" w Mrągowie, wyróżnienie i nagrodę na XVIII Zgierskich Spotkaniach Małych Teatrów "Słodkobłękity"; występował gościnnie na Festiwalu Teatralnym "Kontestacje" w Lublinie, na deskach Teatru Realistycznego w Skierniewicach, na Festiwalu Teatrów Błądzących w Ośrodku Praktyk Teatralnych w Gardzienicach, w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki oraz prezentował instalację podczas Warszawskiej Nocy Tańca w Teatrze Studio.