PL / EN
   
< powrót

Konkurs Dla Mieszkańców i Organizacji Pozarządowych

Zapraszamy na wydarzenia, które  realizowane będą  w ramach II edycji konkursu „Zrealizuj swój pomysł w BOK-u".


„To nie jest zwykła wystawa, to anielska oktawa” – 3-18.03

To wystawa obrazów o tematyce anielskiej oraz innych dzieł malowanych farbami akrylowymi i olejnymi, a także dekorowanymi również techniką decoupage. Wystawa i licytacja ma na celu zobrazowanie i przedstawienie aspektu życia duchowego oraz ludzkiej egzystencji. Wystawa zostanie zakończona finisażem – krótkim podsumowaniem, przedstawieniem celu przedsięwzięcia oraz zachętą do zakupu obrazów podczas aukcji poprowadzonej przez członka Stowarzyszenia „Razem dla Białołęki”.

 Teatr 356 – marzec - maj

 Projekt zakłada przygotowanie prób oraz premiery spektaklu przeznaczonego dla młodszych i nieco starszych widzów przez amatorską grupę „Teatr 356”. Grupa zrzesza rodziców dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej przy Głębockiej 66. Próby odbywają się w każdy wtorek w sali warsztatowej BOK. Potrwają od początku marca do połowy maja. Spektakl zostanie wystawiony dwukrotnie – 18 maja dla miejscowych szkół oraz 21 maja dla mieszkańców Białołęki. Wstęp jest bezpłatny.

 

Białołęka z telefonu – warsztaty fotografii mobilnej – 19.03 – 10.09

Projekt dotyczy warsztatów fotografii z wykorzystaniem podstawowych narzędzi: telefonów komórkowych i kompaktowych aparatów cyfrowych. Głównym tematem projektu ma być tożsamość dzielnicy Białołęka. Na podstawie wybranych „podtematów” np: architektura, ludzie, natura będzie, najpierw teoretycznie, a następnie praktycznie, przekazywana wiedza na temat podstawowych zagadnień fotografii. Projekt jest przeznaczony dla osób powyżej 16 roku życia. Warsztaty zakończoną się wernisażem wybranych prac uczestników - planowany termin: 10 września. Zapisy pod adresem: karolina.skladanek@gmail.comWydarzenie realizowane we współpracy z Karoliną Składanek.

Wiosenny Jarmark Sąsiedzki – 2.04

Jarmark zostanie zorganizowany w formie spotkania sąsiedzkiego, które będzie świetną okazją do przyjemnego spędzenia czasu, nawiązania nowych znajomości i dokonania zakupów. Przewidziane są atrakcje dla najmłodszych. Dzieci będą mogły wykonać ozdoby o tematyce wiosenno – wielkanocnej: dekorowanie styropianowych jajek różnymi technikami, wykonywanie papierowych zajączków, kurczaczków i jajek, tworzenie witrażowych motyli. Podczas jarmarku lokalni przedsiębiorcy będą mogli zaprezentować swoje produkty i usługi. Podczas jarmarku prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rzecz p. Agnieszki chorującej na raka. Wydarzenie realizowane jest współpracy ze Stowarzyszeniem „Razem dla Białołęki”.

  

Wyprzedaż garażowa – 8.04

Na czym to polega wyprzedaż garażowa? Mieszkańcy organizują „wystawkę" niepotrzebnych już rzeczy, których pragną się pozbyć, aby nie zajmowały miejsca, a jednocześnie przedmioty te przedstawiają jeszcze wartość użytkową. W wyprzedaży nie mogą brać udziału firmy, które zajmują się sprzedażą. Każdy uczestnik wyprzedaży tworzy we własnym zakresie samodzielne stoisko, a organizatorzy zapewniają jedynie miejsce do ich wystawienia. Wydarzenie realizowane we współpracy ze inicjatywą „Białołęka jest Kobietą”. Zapisy: bialolekajestkobieta@gmail.com

 

Warsztaty rozwojowe – kwiecień – listopad

 Celem projektu jest kontynuacja cyklu warsztatów rozwojowych opartych na komunikacji empatycznej. Warsztat przedstawia jej podstawowe cechy i będzie przestrzenią do doświadczenia empatii w praktyce (ćwiczenia w parach i grupach) i ma przybliżyć metodę NVC (Nonviolent Communication – polska nazwa to Porozumienie Bez Przemocy) stworzoną przez Marshalla B. Rosenberga. Warsztat będzie poświęcony pracy nad komunikacją uważną, pełną szacunku i pozbawioną ocen obecnością w kontakcie ze sobą lub innymi. Tematyka warsztatów dostosowana jest do potrzeb mieszkańców dzielnicy. Propozycje są wynikiem dyskusji z uczestnikami i otrzymanej korespondencji.Wydarzenie realizowane we współpracy ze inicjatywą „Białołęka jest Kobietą”


„Kino bez barier” - seanse filmowe z audiodeskrypcją – 22.04 oraz 20.05

Po raz pierwszy w „Kinie na BOK-u” wyświetlone zostaną filmy w wersji dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Audiodeskrypcja pozwala osobom niedowidzącym i niewidomym na możliwość odbioru sztuki wizualnej. Projekt ma na celu zapewnienie większego dostępu do szeroko pojętej kultury oraz zachęcić do poznania ośrodka kultury i jego oferty oraz przełamać barierę strachu i niechęci, która często powoduje, że niepełnosprawny zostaje w domu. Założeniem jest także umożliwienie tym osobom zawiązanie relacji społecznych.

22 kwietnia – 1920 Bitwa Warszawska

22 maja – Układ Zamknięty

Seanse filmowe są bezpłatne. Wydarzenie realizowane we współpracy z Elżbietą Świtalską – radną Dzielnicy Białołęka.

 

III Konferencja „Oswoić Autyzm" – 22.04

Kwiecień jest Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu. Podobnie jak przed rokiem, zorganizowana zostanie konferencja naukowa pn. Geneza i pomoc rodzinie z autyzmem i niepełnosprawnością sprzężoną,  podczas której przybliżone zostaną aspekty autyzmu pod kątem  budowania świadomości problemu i tolerancji. Nawet najtrudniejsze tematy można, a nawet należy poruszać i nagłaśniać w niezwykle przyjaznej dla odbiorców formie. Zapisy oraz szczegółowy program konferencji znajduje się na stronie internetowej współorganizatorów: www.razemdlabialoleki.waw.pl

 

II Konferencja szkoleniowa „Z cukrzycą na Ty, nie daj się!” – 19.11

Otwarta dla mieszkańców konferencja na temat cukrzycy jest kontynuacją wydarzenia sprzed roku. Prelegentami będą eksperci z zakresu medycyny, fizjologii i żywienia, którzy w przyswajalnej formie podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą, szczególnie praktycznymi aspektami życia w cieniu cukrzycy, oferując chorym, ich rodzinom oraz osobom zainteresowanym problemem przygotowanie i wsparcie niedostępne w poradnikach, czy książkach stricte naukowych. Wydarzenie realizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Razem dla Białołęki.

 


Informacji na temat rozstrzygniętego konkursu oraz wydarzeń udziela:
Cezary Noszczyński
c.noszczynski@bok.waw.pl
tel.: 22 300 48 00 wew. 7


Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy