PL / EN
   
< powrót

LATO W MIEŚCIE W KINIE NA BOKU

Zapraszamy na bezpłatny cykl filmowy do kina Na Boku przy van Gogha 1 w lipcowe wtorki i czwartki o 10.00. Pierwszeństwo wstępu na wszystkie spotkania mają białołęckie placówki oświatowe prowadzące akcję „Lato w mieście”. Na pozostałe 50 miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne (22 300 48 00, wewn. 1) lub mailowe (kasa@bok.waw.pl). Osoby niezapisane będą wpuszczane w drugiej kolejności, zgodnie z dostępnością miejsc.

PROGRAM:

★ „Nocturna”, reż. Víctor Maldonado, Adrià Garcia

4 lipca 2017 (wtorek), godz. 10:00

11.07.2017 (wtorek), godz. 10:00

 

Tim bardzo boi się ciemności, ale to właśnie w nocy może robić to, co najbardziej lubi – obserwować światło gwiazd. Pewnego razu spostrzega, że jego ulubiona gwiazda zniknęła. Mimo lęku wychodzi na dach budynku, ale nadal nigdzie nie może jej znaleźć. Co gorsza, znikają również kolejne. Bohater postanawia rozwiązać tajemnicę znikających gwiazd. Wyrusza w niezwykłą podróż po nocnym świecie, który jest zupełnie inny niż ten za dnia. W niezwykłej wyprawie towarzyszyć mu będzie Pasterz Kotów, którego zadaniem jest pilnowanie spokojnego snu dzieci.

★ „Svein i szczur”, reż. Magnus Martens

13 lipca 2017 (czwartek), godz. 10:00

Siedmioletni Svein i szczur Halvorsen są nierozłączni. Chłopiec chce, by jego pupil wziął udział w organizowanym co roku konkursie dla zwierząt domowych. Jednak niektórzy twierdzą, że zwykły szczur nie powinien konkurować z psami czy kotami. Jakby tego było mało, Halvorsen sprawia problemy – wciąż ucieka, psoci i przez to stawia na baczność całą rodzinę. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w szkole Sveina wybucha panika w związku z podejrzeniem szczurzej inwazji. Czy chłopcu uda się przekonać wszystkich, że Halvorsen nie jest groźny i zasługuje na udział w konkursie?

★ „Balerina”, reż. Eric Summer, Éric Warin

18.07.2017 (wtorek), godz. 10:00

25.07.2017 (wtorek), godz. 10:00

11-letnia Felicja od zawsze marzy o tym, by zostać baleriną w paryskiej operze. Razem z najlepszym przyjacielem, spryciarzem Wiktorem, ucieka z sierocińca, by spróbować swych sił w paryskiej szkole baletu. Dzięki swej pasji, urokowi i talentowi trafia pod opiekuńcze skrzydła dawnej gwiazdy baletu, Madame Odetty, która otworzy przed Felicją magiczny świat tańca i muzyki. Wielkie plany małej Felicji może pokrzyżować jej największa rywalka, podstępna Kamila, której matka nie cofnie się przed niczym, by utorować córce drogę do kariery. Na szczęście Felicja zawsze może polegać na Wiktorze i Madame Odetcie, którzy nie pozwolą jej zwątpić w siebie i w swoje marzenia.

★ „Ozzy”, reż. Alberto Rodriguez

20.07.2017 (czwartek), godz. 10:00

27.07.2017 (czwartek), godz. 10:00

Ozzy to przesłodki piesek rasy beagle, ukochany pieszczoch całej rodziny. Kiedy jego właściciele Susan, Ted i Paula wyjeżdżają w daleką podróż do Japonii, jego życie wywraca się do góry łapami. Ozzy trafia do luksusowego spa dla psów. Szybko okazuje się jednak, że wyglądający na raj hotel to, tak naprawdę, prawdziwa szkoła przetrwania. Ozzy natychmiast wpada na plan wielkiej ucieczki i od tego momentu zaczyna się wielka zwariowana przygoda. Z pomocą szybkich i futrzastych, Fronleya, Chestera i Doca, zrozumie na czym polega prawdziwa odwaga i moc przyjaźni. Ozzy to wciągająca opowieść o pokonywaniu wewnętrznych barier. O tym, że w każdym z nas drzemie superbohater, tylko trzeba w niego uwierzyć. I że przy pomocy przyjaciół można pokonać wszystkie trudności.