PL / EN
   
< powrót

Technika i Światło w Ośrodku Kultury

Technika i światło w ośrodku kultury  to nowy pilotażowy projekt edukacyjny odpowiadający na potrzeby osób zainteresowanych zdobywaniem wiedzy z zakresu technicznej obsługi spektakli i koncertów, a w szczególności charakterem pracy oświetleniowca (realizacją i reżyserią świateł podczas imprez organizowanych przez BOK).

Głównym celem projektu jest stworzenie programu asystentury/stażu pracownika techniki i realizatora świateł – programu, który w jak największym stopniu uwzględni organizacyjne możliwości instytucji, poszerzy zakres możliwości korzystania z zasobów ośrodka kultury, pozwoli wypracować i utrwalić mechanizmy realizacji długofalowych projektów edukacyjnych poza formułą sekcji artystycznej.

Co oferujemy:

  • 1 część projektu: Uczestnicy wezmą udział w warsztatach i spotkaniach, podczas których poznają charakter i specyfikę pracy zespołu techniki w ośrodku kultury.  Ponadto uczestnicy kursu będą mieli okazję odwiedzić kilka wybranych teatrów warszawskich, zobaczyć zaplecze techniczne i porozmawiać z pracownikami tych instytucji o charakterze ich pracy.

  • 2 część projektu: W drugiej części programu wybrani uczestnicy będą asystować pracownikom technicznym i oświetleniowcom podczas wydarzeń organizowanych w BOK (scena Van Gogha 1, scena Głębocka 66). Zamierzamy pracować w małej grupie (od 2 do 4 osób) oraz w formule mistrz - uczeń (zajęcia indywidualne, asystentura).

  • Udział w projekcie jest bezpłatny.

Kto może zostać uczestnikiem:

  • Zapraszamy młodzież, dorosłych i seniorów. Uczestnikiem programu może zostać każda osoba dorosła (oraz młodzież od 16-tego roku życia za zgodą opiekunów), która wypełni formularz zgłoszeniowy, zostanie zakwalifikowana do programu i zaakceptuje zasady współpracy w ramach programu.

Czego oczekujemy od uczestników:

  • Czekamy na osoby zainteresowane zdobywaniem wiedzy z zakresu technicznej obsługi spektakli i koncertów (w szczególności charakterem pracy oświetleniowca), które dysponują czasem wolnym w wymiarze około 10 godzin w miesiącu. Dokładny plan zajęć zostanie podany w późniejszym terminie. Część spotkań ma charakter indywidualny, a termin będzie każdorazowo ustalany z uczestnikami i prowadzącymi.

  • Uczestnicy we własnym zakresie pokrywają koszty dojazdu. Spotkania i warsztaty odbędą się m.in. w placówkach BOK (ul. Van Gogha 1 oraz. Głębocka 66) oraz opcjonalnie jednorazowo m.in. w Teatrze Narodowym w Warszawie oraz w siedzibie firmy Prolight w Pruszkowie.

Jak się zgłosić:

  • Osoby zainteresowane wzięciem udziału w projekcie prosimy o wypełnienie formularza FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY i przesłanie go na adres rekrutacja@bok.waw.pl Na zgłoszenia czekamy od 17 lipca do 22 sierpnia 2017 roku.

  • Wybór najciekawszych zgłoszeń i informacja o zakwalifikowaniu do programu zostanie przesłana uczestnikom między 28 a 31 sierpnia 2017 roku.

Zakres czasowy projektu: wrzesień - grudzień 2017