PL / EN
   
< powrót

Soyka & Karolak Trio

Koncertem Stanisława Soyki i Tria Wojciecha Karolaka Białołęcki Ośrodek Kultury inauguruje sezon artystyczny 2016/2017. Zapoznając się z dorobkiem artystycznym naszych gwiazd, tegoroczna inauguracja zapowiada się wyjątkowo.

Podczas koncertu, w ramach projektu "Wychodzę z rodzicami" zapewniamy opiekę nad dziećmi w wieku od 3 do 8 lat. Wymagana wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 22/614 66 56.

Stanisław Soyka – śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom. 
Wojciech Karolak – pianista, kompozytor, aranżer, wirtuoz organów Hammonda. Karierę muzyczną rozpoczął w 1958 jako saksofonista w zespole Jazz Believers u boku K.Komedy, A. Trzaskowskiego i Jana Pt. Wróblewskiego. W 1962 grając już na fortepianie założył własne trio i wydał pierwszą autorską płytę Jest wyznawcą poglądu, że granie muzyki powinno być przyjemnością, a nie karą za grzechy.
Od lat 70 wielokrotny laureat plebiscytu czytelników – Jazz Top miesięcznika „Jazz Forum” w kategorii organy.
Arek Skolik - urodzony w 1970 roku w Częstochowie perkusista i kompozytor jazzowy. W 2005r. został uhonorowany tytułem "najlepszego perkusisty roku" przez miesięcznik "Gitara Bas i Bębny". Od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma Jazz Forum jako perkusista jazzowy. Współpracował, grając koncerty i nagrywając płyty, z takimi artystami jak: Nigel Kennedy, John Zorn, Steve Logan, Ronnie Cuber, Nina Stiller, Leszek Możdżer, Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Piotr Baron, Jarek Śmietana…

Bilety w cenie 90 zł i 70 zł 
17.09.2016r godz.19:00